1. Judo to wszechstronny rozwój dziecka

Gimnastyka to ważny element judo

Judo należy do grupy sportów polecanych szczególnie dla dzieci, ze względu na bardzo dużą wszechstronność. W tej dyscyplinie ważny jest ogólny rozwój cech fizycznych i psychicznych, co ma wpływ na kształtowanie sprawności dziecka na wielu płaszczyznach. Judo pomaga doskonalić siłę, szybkość, zwinność, kondycję, koordynacje ruchową czy gibkość. A także rozwijać koncentrację, skupienie, czy pewność siebie.

O szczególnym znaczeniu judo w rozwoju dziecka świadczą rekomendacje UNESCO, czy MKOL-u:

UNESCO

Judo to najlepszy inicjujący sport dla dzieci i młodzieży w wieku 4, a 21 lat.

MKOL

Judo to najbardziej kompletny sport, poprawiający jakość życia u osób, które go trenują.

2. Judo to sport wartości

Szacunek – jedna z wartości judo

Jigorō Kanō, twórca tej dyscypliny podkreślał, że ostatecznym celem judo nie jest wygrana z przeciwnikiem a dobre wychowanie i doskonalenie samego siebie.
Bardzo ważnym elementem w judo są ukłony przed i po walce, które są podziękowaniem przeciwnikowi za możliwość treningu. Przypominają one o szacunku dla drugiego człowieka.
Światowa Federacja Judo promuje nasz sport, poprzez 8 głównych wartości judo: odwagę, szacunek, skromność, przyjaźń, honor, uczciwość, samokontrolę i uprzejmość.

3. Judo zachęca do uprawiania sportu

Do judo zachęcamy przez zabawy

Treningi dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia ogólnorozwojowe, w które wplatamy dużą ilość zabaw. To także pierwsze podstawowe elementy judo i nauka bezpiecznego padania (przydatna także poza matą!). Chcemy, aby pierwszy rok z nami to była przede wszystkim zachęta do trenowania sportu w ogóle, jako alternatywy dla siedzącego trybu życia.

4. Judo uczy rywalizacji w duchu fair play

Zawody mikołajkowe dla najmłodszych – wszyscy są zwycięzcami

W naszym klubie dużą uwagę przykładamy do odpowiedniego zachowania na macie, przede wszystkim w stosunku do drugiego zawodnika, a także sędziego, trenerów i innych osób.

Zawody dla dzieci organizujemy już od najmłodszych lat. Każdy początkujący zawodnik już wtedy musi pamiętać o ukłonie i podziękowaniu dla przeciwnika. Uczy się w ten sposób podstawowych zasad judo. Na końcu wszyscy otrzymują medale, bo każdy, kto odważył się stanąć na macie jest już zwycięzcą.

5. Judo w naszym klubie to szansa na rozwijanie pasji i na poważny sport

„Gdy pasja zamienia się w poważny sport.” Nasz wychowanek – Kuba Biedrzycki zostaje brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów.

Organizujemy zimą i latem łącznie trzy obozy, oraz jeździmy z dziećmi na zawody. Dzięki temu dzieci robią widoczne postępy w nauce judo, ale także integrują się z grupą, co często decyduje o tym, że chcą dalej trenować i rozwijać się. Często staje się ono dla nich pasją, dla której my staramy się znaleźć odpowiednie warunki do jej rozwoju.

U niektórych pasja przeradza się w poważny sport i daje szansę na wyniki w kolejnych latach trenowania. Pod tym względem jesteśmy najszybciej rozwijającym się klubem w Gdańsku. W ciągu ostatnich 5 lat zdobyliśmy 27 medali Mistrzostw Polski i wychowaliśmy wielu zawodników, którzy są członkami kadry narodowej.

Jako jedyny klub judo w Gdańsku stale współpracujemy też z psychologiem sportu, co w zachodnioeuropejskich klubach jest standardem.

PRZYJDŹ DO NAS I PRZEKONAJ SIĘ CZY JUDO TO SPORT DLA TWOJEGO DZIECKA.
OPŁATĘ CZŁONKOWSKĄ POBIERAMY DOPIERO PO PIERWSZYM TESTOWYM MIESIĄCU.

Materiały źródłowe: